Fethiye Tüplü Dalış Deneme Turu

Fethiye'nin berrak ve zengin sularında, harika bir deneyim yaşamak isteyen misafirlerimize sunduğumuz bu eşsiz deneyim için çok fazla düşünmenize gerek yok. Fethiye su altı zenginliği ve canlı çeşitliliği açısından dalış konusunda çok özel bir yer. 
Genel program içeriğine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Fethiye tüplü dalış programı tam günlük bir etkinliktir.
Sabah sizi otelinizden alırız veya Fethiye limanında bulunan dalış teknemize davet ederiz.
Sizi eğitmenlerimiz karşılar halinizi hatırınızı sorduktan sonra bilgilendirme formları doldurulur.
İşlemler hazır olduktan sonra teknemiz Fethiye limandan hareket eder ve harika manzaralar eşliğinde dalış bölgemize doğru yolculuk başlar.
İlk dalış noktamıza doğru ilerlerken eğitmenlerimiz su altında haberleşmek için temel komutları öğretir ve kullanacağımız ekipmanları tanıtır.
Fethiye dalyan koyu ilk dalış bölgemizdir, burası tüplü dalışlar için çok sık kullanıldığından bölgedeki canlılar eğitmenler tarafından sürekli beslenmiş ve insanlara alıştırılmıştır, bu sayede siz dalış yaptığınız esnada ellerinizle balıkları beslemeniz mümkün olmaktadır.
Dalyan koyunda eğitmenlerimiz sizleri 4 erli gruplara ayırır ve bire bir eğitmen olacak şekilde ilk dalışlar başlar. 
İlk tüplü dalış 20 dk sürer ve maksimum 5 metreye inilir. Bu ilk deneyimde nefesinizi kontrol etmeyi ve şaşkınlığınıza hakim olmaya çalışırsınız.
İlk dalışların ardından şnorkelle yüzmeye devam edebilir, teknede güneşlenebilirsiniz. 
Öğle arasında sizler için hazırlamış olduğumuz lezzetli öğünü ücretsiz olarak afiyetle yiyebilirsiniz.
Öğle arasından sonra 2. dalışlarımız başlar, bu dalışlar ilkine nazaran daha bilinçli ve keyiflidir. 2. dalışlarda 8 metreye kadar inilir.
Su altında geçirdiğiniz süreçte, birçok çeşit balık, kaplumbağa, deniz yıldızı, deniz hıyarı, deniz kestanesi gibi çeşitli canlıları görebiliyorsunuz.
Fethiye suları oldukça berraktır, görüş netliği çok iyi düzeydedir. Buda aldığınız keyfi oldukça arttırmaktadır.
2. dalışımızda tamamlandıktan sonra, atık dönüş yoluna koyuluyoruz. Dönüş esnasında manzarayı izleyebilir yada su altında çekildiğiniz fotoğraflara bakabilirsiniz.
Fethiye limana ulaştıktan sonra sizi tekrar otelinize bırakıyoruz ve tekrar görüşmek üzere diyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Kimler dalış yapabilir?
14 ila 55 yaşı arasında olan ve epilepsi, kalp rahatsızlığı, solunum eksikliği, şeker hastası olmayan herkes tüplü dalış yapabilir.

Yüzme bilmeden dalış yapabilir miyim?
Fethiye dalış turumuzda birebir eğitmenler eşliğinde yapıyoruz, tüm süreci eğitmenler yönlendiriyor. Yüzme bilmeseniz de dalış yapabilirsiniz.

Başörtüsüyle dalış yapabilir miyim ne giymem gerekli?
Dalışı başörtünüzle yapabilirsiniz, bunun yanı sıra yanınızda havlu, mayo, şort, güneş kremi, terlik getirebilirsiniz.

Tüpteki hava ne kadar süre yeter?
Bu sizin nefes hızınıza göre değişken bir durum, tüpler dalış süresince bize rahatlıkla yetecek şekilde doldurulur, kontrol cihazlarımız dan da an ve an kontrol edilir.

Gözlük&Lens kullanıyorum tüpü dalış yapabilir miyim?
1,5 - 2 dereceye kadar miyop olan misafirler dalış konusunda sorun yaşamazlar ancak daha farklı rahatsızlığı olan misafirlerimiz kendilerine özel maske yaptırmak durumundadır.

Vurgun yer miyim ?
Bu ihtimal yok denecek kadar azdır, tüplü dalış turunda kullandığımız ekipmanlar bu tarz rahatsızlıkları önlemekte. Zaten deneme dalışlarında bu problem sebepleri, söz konusu ihtimal limitlerinden uzaktadır. 

Rezervasyonunuzu hemen oluşturmak ister misiniz?

Rezervasyon formunu doldurun, aşağıda bulunan satın al butonundan sadece 30 TL ödeme yapın. Geri kalan 110 TL yi geldiğinizde ödeyebilirsiniz.

Fethiye Tüplü Dalış
140 TL
Dahil Olanlar

Otel Transferi

Ekipman Kullanımı

Teknede Öğle Yemeği

Rezervasyon Formu